Dokumentace

Stáhnout dokument v PDF | Pay SMS lite provize Basic users


Jak funguje služba Pay SMS lite - sms.sluzba.cz


Pay SMS lite umožňuje jednoduše zpoplatnit Vaše vybrané služby nebo zboží formou Premium SMS (SMS s vyšší cenou). Zákazníci Vám pak mohou zaplatit pouhým odesláním SMS v ceně až 99 Kč. Pay SMS lite využívá speciální – výhodnější Premium SMS tarify, které jsou použitelné pouze pro některé vybrané produkty a služby. Službu lze použít pouze pro platby za DVD, CD, některé speciální poplatky, vstupenky, SMS jízdenky a pro platby za připojení na WiFi sítě. Následující příklady uvádějí několik způsobů využití:

Text SMS zaslaný na číslo 9020029 Text automatické odpovědi, který je vygenerován v Pay SMS lite a odeslán zpět zákazníkovi. Co se přesně stalo po přijetí SMS na číslo 9020029 (nebo jiné prémiové)?
 
1. Placený přístup na WIFI
Wifi mareknet Vas pristup do wifi site MarekNet je nyní aktivovan na 48 hodin. Do prihlasovaciho formulare zadejte heslo: 673963. Dekujeme. Pay SMS lite přijala SMS od zájemce o připojení do vaší WIFI sítě. Byl zavolán skript na vašem serveru, který vrátil aktivační heslo, které bylo následně zasláno zpět odesílateli. Tento zájemce zaplatil 69 Kč a vy získáváte provizi dle provizní tabulky. Zákazník nyní vloží získané heslo do formuláře na vašich stránkách a bude připojen do wifi sítě.
2. Objednávka a prodej DVD přes SMS (funkční příklad: http://www.blesk.cz/smsdvd)
DVD 12352 DVD Mr.Bean bude doruceno do tri dnu na Vasi adresu: Frantisek Maly, Palackeho trida 16, Brno. Dekujeme za Vasi objednavku. Pay SMS lite přijala platební SMS od zákazníka, který objednává film na DVD. SMS byla zpracována, zákazník byl nalezen v databázi adres a byla mu zaslána potvrzující odpověď. Pokud by zákazník nebyl nalezen (DVD kupuje poprvé), byla by mu zaslána výzva k doplnění adresy na nezpoplatněné mobilní číslo. Ze SMS platby získáváte provizi a nyní je na Vás, abyste zajistili doručení DVD titulu zákazníkovi.
3. Předplatné časopisu jednoduše přes SMS
XMAN Jan Novak Vinohradská 183, Praha Dobry den. Prave jste uspesne predplatil 3 cisla casopisu XMAN. Bude zasilan na Vasi adresu: Jan Novak, Vinohradska 183, 13000 Praha. V pripade potreby volejte infolinku 800 123 123. Pay SMS lite přijala platební SMS od zákazníka, který zaplatil čtvrtletní předplatné časopisu. SMS byla zpracována, adresa zákazníka byla zkontrolována v databázi adres a bylo doplněno PSČ. Zákazník obdržel potvrzující SMS a zodpovědná osoba v distribuci dostala příslušnou informaci (seznam všech nových předplatitelů za aktuální den).
4. SMS jízdenka (SMS lístek)
SMSLISTEK Jizdenka do 14:43 – 25.03.09. Kontrolni kod: BR7649. Plati v tarifnim pasmu BrnoXY a opravnuje Vas i k vyuziti lodni dopravy. Uschovejte pro pripadnou kontrolu. Pay SMS lite přijala platbu za SMS jízdenku a automaticky vygenerovala odpověď obsahující informaci o časové platnosti jízdenky a kontrolní kód pro ověření její platnosti. Zákazník - cestující obdržel potvrzení na svůj mobil a SMS jízdenka byla odeslána do centrálního systému ke zpracování. Cestující zaplatí za jízdenku ve vyúčtování svému mobilnímu operátorovi, vy inkasujete podstatnou část této sumy.
5. SMS vstupenka na sportovní, společenské i jiné akce
Bigbeatclub SMSvstupenka: BC76483. Potvrzujeme platbu vstupneho do klubu. Tesime se na vasi navstevu dne 23.11.2009. SMS nemazte, ukazete ji pri vstupu. Pay SMS lite přijala platební SMS a vygenerovala jedinečný kód, který byl spolu s instrukcemi zaslán zpět zákazníkovi. Z ceny, kterou zákazník zaplatil svému mobilnímu operátorovi získáváte po odečtení provize operátora významnou část. Vygenerované kódy vstupenek je možno při zahájení akce kontrolovat buď online v systému nebo jednoduše pouhým pohledem na kód vstupenky (Pokud kód splňuje určitá jednoduchá pravidla, která se při každé akci mírně změní, lze vstupenky velice jednoduše kontrolovat pouhým pohledem na displej mobilu).


Služba Pay SMS lite využívá několik čísel, na které mohou Vaši zákazníci zprávy odesílat. Konkrétně jsou to: 9020029, 9020050 a 9020099. Poslední dvojčíslí vždy říká, jakou cenu s DPH zaplatí zákazník, pokud pošle SMS na tato čísla. Pošle-li tedy zákazník zprávu na číslo 9020029, zaplatí svému mobilnímu operátorovi 29 Kč. Z této sumy automaticky získáte podíl, který je uveden v dokumentu Pay SMS lite provize

Princip fungování služby je naprosto stejný jako princip služby Premium SMS Action. Rozdíl je ve výši vaší provize z jedné příchozí SMS. Provize je u Pay SMS lite vyšší, ale možné způsoby použití jsou v současné době menší. Zatímco Premium SMS Action, lze použít pro zpoplatnění téměř veškerých (legálních) aktivit, Pay SMS lite lze použít pouze pro služby jednotlivě schválené operátory.


Jak nastavit službu Pay SMS lite


Pro zprovoznění služby Pay SMS lite je potřeba mít aktivní účet na serveru sms.sluzba.cz a zůstatek kreditního účtu musí být minimálně 500 Kč. Dále je potřeba stáhnout a podepsat smlouvu o poskytování Premium SMS služeb a zaslat ji ve dvou kopiích na adresu AXIMA spol. s r.o. Download smlouvy je umožněn až po splnění základní podmínky zůstatku na kreditním účtu.

Vlastní konfigurace je velmi jednoduchá, spočívá ve výběru čísla, na které mají zákazníci zasílat své platební SMS a nastavení 5 hodnot (klíčové slovo, identifikátor, odpověď, skript a notifikace). S nastavením vám rádi pomůžeme, pokud nás kontaktujete na adrese admin@sms.sluzba.cz
Jméno: 
Heslo: 
Registrace

Nápověda

Tisk dokumentace

Chcete-li si dokumentaci ke službě Pay SMS lite vytisknout, stáhněte si ji ve formátu PDF vhodném pro tisk.