Outlook 2013/2016/365 – Návod k nastavení odesílání a přijímání SMS zpráv

Používáte-li e-mailového klienta Outlook 2013 nebo 2016, můžete jej jednoduše napojit na API SMS Gate služby sms-sluzba.cz a spolehlivě z něj odesílat SMS zprávy, resp. v něm SMS zprávy přijímat.

Nejprve se zaregistrujte na komunikační portál zde: http://www.sms-sluzba.cz

Po registraci dostanete automaticky kredit 20 Kč, který můžete využít pro test napojení programu Outlook na službu SMS Gate. Jakmile bude prvotní kredit vyčerpán, je nutné další SMS předplatit.

Stažení a instalace doplňku sms-sluzba.cz Outlook AddIn

Instalační program doplňku sms-sluzba.cz Outlook AddIn je ke stažení zde. V závislosti na Vašem internetovém prohlížeči můžete být upozorněni (viz obrázek níže), zda opravdu chcete stáhnout instalační program. Zvolte "Uložit".

Stažený soubor spusťte. V závislosti na Vašem zabezpečení počítače Vás může systém upozornit obrazovkou viz níže:

Klikněte na "Další informace". Ověřte, že jako vydavatel je uvedena AXIMA, spol. s r.o. a pokračujte kliknutím na tlačítko "Přesto spustit".

V závislosti na Vašem programovém vybavení Vás instalační program může vyzvat k instalaci programů nutných k používání tohoto doplňku. Například viz obrázek níže:

Nyní Vás instalační program vyzve k instalaci doplňku. Ověřte, že se jedná o doplněk sms-sluzba.cz Outlook AddIn, který vydala AXIMA, spol. s r.o. a klikněte na tlačítko "Install".

Pokud vše proběhlo v pořádku, tak se Vám ukáže okno viz níže:

Seznámení s doplňkem

Na záložce "Domů" se nyní objeví nová skupina tlačítek sms.sluzba.cz, která obsahuje celkem 4 tlačítka - "Nová SMS", "Historie zpráv", "Kredit" a "Nastavení", přičemž při prvním spuštění jsou všechna vyjma "Nastavení" neaktivní.

Nastavení

Nejdříve musíte provést prvotní nastavení kliknutím na tlačítko "Nastavení". Otevře se Vám okno viz níže a vyplňte přihlašovací údaje:

Jméno a Heslo:

Zadejte jméno a heslo, které jste si zaregistrovali v komunikačním systému sms-sluzba.cz.

Klikněte na tlačítko "Test nastavení účtu" a musí se Vám zobrazit zpráva viz obrázek níže.

Pokud test nastavení účtu proběhl v pořádku, tak se Vám nyní aktivují zbývající tlačítka "Nová SMS", "Historie zpráv" a "Kredit".

V sekci "Nastavení doplňku" můžete povolit tomuto doplňku pracovat s Vašimi kontakty a skupinami (distribučními seznamy) uloženými na Exchange serveru. V případě většího množství kontaktů nebo skupin (distribučních seznamů) nebo v případě složité struktury skupin (distribučních seznamů) může dojít k výraznému zpomalení celého doplňku (otevření adresáře nebo historie zpráv). Pokud propojení s Exchange serverem nevyužíváte nebo naopak jestliže máte na Exchange serveru uloženo větší množství kontaktů a skupin, ponechte tuto funkci vypnutou.

Nová SMS

Na záložce "Domů" klikněte na položku "Nová SMS" a otevře se Vám okno podobné tomu níže, kde můžete zadat telefonní číslo příjemce, text a zprávu odeslat. Telefonní číslo příjemce můžete vybrat také z adresáře kliknutím na tlačítko "Komu". Více příjemců oddělujte čárkou nebo středníkem.

Historie zpráv

Na záložce "Domů" klikněte na položku "Historie zpráv" a otevře se Vám okno podobné tomu níže, kde uvidíte konverzace s jednotlivými telefonními čísly. V levém sloupci vidíte seznam telefonních čísel, na která jste v minulosti odesílali SMS zprávy nebo čísla, která Vám psala. Po kliknutí na dané telefonní číslo se Vám otevře konverzace s daným telefonním číslem. Zelené bubliny značí Vámi odeslané zprávy, šedé bubliny značí přijaté odpovědní zprávy. Zelená fajfka u odesílaných zpráv značí, že zpráva byla doručena - najetím myši se Vám zobrazí, kdy přesně byla zpráva doručena. Z tohoto okna můžete také rovnou odesílat SMS zprávy.

Kredit

Na záložce "Domů" klikněte na položku "Kredit" a otevře se Vám okno s aktuálním kreditem Vašeho účtu.