Outlook 2007/2010 – Návod k nastavení odesílání SMS zpráv

Používáte-li e-mailového klienta Outlook 2007 nebo 2010, můžete jej jednoduše napojit na API SMS Gate služby sms-sluzba.cz a spolehlivě z něj odesílat SMS zprávy.

Nejprve se zaregistrujte na komunikační portál zde: http://www.sms-sluzba.cz

Po registraci dostanete automaticky kredit 20 Kč, který můžete využít pro test napojení programu Outlook na službu SMS Gate. Jakmile bude prvotní kredit vyčerpán, je nutné další SMS předplatit.

Konfigurace spojení

V e-mailovém klientovi Outlook klikněte na tlačítko "Soubor", poté na položku "Informace" a vyberte možnost "Přidat účet". Objeví se nové okno, kde vyberte možnost "Textové zprávy (SMS)", viz obrázek níže:

Klikněte na tlačítko "Další" a v novém okně vyplňte údaje dle obrázku:

Adresa URL poskytovatele služeb:

https://oms.sms-sluzba.cz

ID uživatele a Heslo:

Zadejte jméno a heslo, které jste si zaregistrovali v komunikačním systému sms-sluzba.cz.

Klikněte na tlačítko "Test nastavení účtu" a musí se Vám zobrazit zpráva viz obrázek níže. Jiná zpráva může znamenat špatně vyplněnou adresu nebo přihlašovací údaje.

Hlášení programu Outlook opravíte tak, že kliknete na tlačítko "Další nastavení" a v novém okně nahradíte text "zadejte_sve_tel_cislo" Vaším telefonním číslem, na které bude následně odeslána testovací SMS zpráva. Změny potvrďte kliknutím na tlačítko "OK"

Nyní opět klikněte na tlačítko "Test nastavení účtu" a musí se Vám zobrazit zpráva, zda chcete odeslat testovací SMS zprávu, zvolte "Ano".

Za chvilku Vám přijde SMS zpráva na telefonní číslo, které jste vyplnili v předchozím bodě. Klikněte na tlačítko "OK" a "Dokončit", tím je vše nastaveno.

Odesílání SMS zpráv

Na záložce "Domů" klikněte na položku "Nové položky" a vyberte možnost "Textová zpráva (SMS)", viz obrázek níže:

Otevře se okno podobné tomu níže, kde můžete zadat telefonní číslo příjemce, text a zprávu odeslat.